пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów wyraźnie nie uwydatni linii trawnika bądź rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Bardzo duże, bowiem prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zacienia okoliczne budynki i ulice. Aby stworzyć taki plot rośliny zasadzamy wokół granic posesji. O ile mamy dosyć miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która dodatkowo daje orzeszki. Jeśli wolimy by nasze żywe ogrodzenie było niesłychanie wysokie zaś jednocześnie cienkie to w zacienionym miejscu powinno się je uformować z limaku pospolitego, grabu pospolitego czy tez klonu polnego. Pamiętajmy natomiast, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich zmniejszanie może być trudne.

Nic mocno nie zaznaczy linii trawnika albo rabaty jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty czasami nie mogą dobrze wzrastać w przydzielonych terenach, niewielkie drzewa umieją utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe placki ziemi. Ładnie przycięty miniaturowy żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty Poznań przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę tylko ogrodzenia Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w mrocznych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je małe jabłuszka, które można przerobić na konfitury.

Niskie bądź postawne zielone ogrodzenia można uzyskać z krzewów iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy mogą być o wiele droższe niż odmiany liściaste. Z nich najlepiej toleruje brak słońca cis pospolity. Zazwyczaj szeroko się rozrasta a także należny go redukować, jednakowoż jego odmianę Cis można zostawić sam jeden.Będzie prędko kiełkował natomiast uchroni kolumnowy zarys.

Jeśliby wasz kącik jest nadzwyczaj zacieniony, wskazane jest aby roślinny palisada rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja przemiany o jasnych czy tez różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są najbardziej ewidentne w słońcu, mimo to nawet w cieniu liście zostają wcale jasne, niby oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий