вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów wariant płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий